[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو نشریه و مقالات::
برای نویسندگان::
ثبت نام و اشتراک::
برای داوران::
اسامی داوران ۱۴۰۰ به بعد::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
پذیرفته پاییز و زمستان ۱۴۰۱::
پذیرفته بهار و تابستان ۱۴۰۲::
پذیرفته پاییز و زمستان ۱۴۰۲::
پذیرفته بهار و تابستان ۱۴۰۳::
پذیرفته پاییز و زمستان ۱۴۰۳::
نمایه ها::
پیوندها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: درباره نشریه ::
 | تاریخ ارسال: 1399/6/14 | 
دو فصلنامه پژوهش دینی که با صاحب امتیازی آقای دکتر عباس همامی منتشر می­گردد از سال ۱۳۸۰ شروع به انتشار مطالب خود در حوزه علوم قرآن و حدیث نمود. این نشریه پس از ارزیابی وزارت علوم از نخستین شماره موفق به کسب رتبه علمی- ترویجی شد. نشریه پژوهش دینی، از فروردین ۱۳۸۴ رتبه علمی- پژوهشی را احراز کرد که تا آخرین لیست منتشر شده وزارت علوم در اردیبهشت ۱۳۹۸ ادامه یافته است.
نشریه پژوهش دینی طبق تفاهم نامه منعقد شده ، از سال ۱۳۸۴ با همکاری انجمن علوم قرآن و حدیث ایران و به دو شکل چاپی و الکترونیکی منتشر می شود.
 با توجه به سیاست تیم هیات تحریریه نشریه در راستای نمایه سازی نشریه در پایگاههای معتبر داخلی و خارجی، این نشریه  در حال حاضر در پایگاه های مختلفی همچون پایگاه استنادی علوم ایران و جهان اسلام(ISC) ، پایگاه اطلاعاتی جهاد دانشگاهی(SID)، پرتال جامع علم انسانی، پایگاه مجلات تخصصی نور(Noormags Magiran، Google Scholar و ... نمایه می شود.
 
تناوب انتشار نشریه و زبان انتشار آن:
تناوب انتشار نشریه به صورت دو فصلنامه میباشد. مسوولین نشریه نسبت به دریافت و انتشار مقالات اصیل و کامل علمی پژوهشی و مقالات مروری که در راستای اولویت های نشریه بوده و تاکنون در هیچ نشریه، کنفرانس و یا کتابی عینا به چاپ نرسیده باشد، پس از انجام فرآیند بررسی اولیه و فرآیند داوری دقیق اقدام می ­نماید. همچنین، معرفی و نقد کتاب‏های حوزه علوم قرآن و حدیث در قالب معرفی شده، پذیرش می‎شود. زبان اصلی انتشار مقالات زبان فارسی به همراه چکیده تفصیلی انگلیسی میباشد. لذا این نشریه آماده دریافت مقالات پژوهشگران مختلف از سراسر کشور در حوزه­‏های مربوطه می­باشد.
 
هزینههای بررسی (داوری) و چاپ و انتشار مقالات در نشریه: 
ثبت نام اولیه در وب سایت نشریه کاملا رایگان می­باشد.  ولی با توجه به مصوبه هیات مدیره انجمن علوم قرآن و حدیث ایران به منظور انجام فرآیند داوری مقالات و همزمان با بارگذاری مقالات، مبلغ ۲۰۰ هزار تومان از نویسندگان دریافت می­گردد. همچنین از مقالات پذیرش شده نیز مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان دریافت خواهد شد که این هزینه به منظور ویراستاری علمی، ویراستاری ادبی، ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی، صفحه آرایی و چاپ مقالات، از نویسندگان مقالات دریافت می­گردد.  
 
روند بررسی مقالات در نشریه:
مقالات دریافتی پس از بررسی اولیه آنها توسط سردبیر نشریه و تائید ارتباط آن با حوزههای مورد نظر نشریه، داوران مقالات در هیات تحریریه تعیین می‌شوند و هر مقاله برای حداقل ۳ داور ارسال می‏گردد. پس از طی فرآیند داوری دقیق توسط حداقل ۳ داور و تائید مقاله توسط حداقل ۲ داور و انجام اصلاحات لازم، و تأیید داور نهایی که یکی از داوران مقاله است مقاله در سایت نشریه بارگذاری و در شماره پیش‎بینی شده آن منتشر می‎شود.  
 
هزینه دسترسی به مقالات آرشیوی:
از آنجایی که سیاست اصلی این نشریه بر ترویج و گسترش علم در بین تمام محققین دنیا می ­باشد، لذا دسترسی به تمامی مقالات آرشیوی این نشریه به صورت رایگان می­ باشد.
 
حقوق مولفین و ناشر:
نشریه در ویرایش مقالات یا تلخیص آنها به‌گونه‌ای که در محتوای علمی آنها دگرگونی ایجاد نکند، آزاد است. همچنین مسوولین نشریه حقوق معنوی مقالات را متعلق به نویسندگان دانسته و حقوق مادی و معنوی مقالات منتشر شده در نشریه را نیز برای ناشر محفوظ می­ دارد. 
 
اصول اخلاقی در  نشریه:
از آنجایی که صداقت و راستی در انجام تحقیقات علمی مبنای کار سردبیر و اعضای هیات تحریریه نشریه است، لذا این  نشریه همواره تلاش می­کند تا با جلوگیری از تقلب و نمونهبرداری در مقالات علمی را سرلوحه خود قرار دهد. بر همین اساس قبل از بررسی و انتشار مقالات نسبت به بررسی مقالات با استفاده از نرم افزارهای مشابه یاب اقدام می‎کند و در طی مراحل داوری نیز نسبت به آن حساسیت دارد و اقدام لازم را به عمل می‎آورد. همچنین به منظور شفافیت در کار در برخورد با تخلفات صورت گرفته در حوزه نشر آثار از شیوه نامه برخورد با تخلفات علمی کمیته نشر  مطالب علمی(COPE) استفاده نموده و در راستای عضویت در این کمیته اقدام نموده است.
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2098 بار   |   دفعات چاپ: 238 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
مجله پژوهش دینی pazhouhesh dini
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 40 queries by YEKTAWEB 4447